פרסים

ידידי כדור הארץ המזרח התיכון גאה לפרסם כאן את הפרסים שקיבלנו במהלך השנים, המייצגים הכרה בעבודתנו באזור:

גלובל ג'ורנל - רשימת 100 ארגונים לא ממשלתיים מובילים, 2013
ידידי כדור הארץ המזרח התיכון מתכבד להיות ברשימת 100 הארגונים הלא ממשלתיים המובילים בעולם של הגלובל ג'ורנל ". (GLOBAL JOURNAL 2013) רשימה זו היא הדירוג המקיף הראשון של ארגונים הפועלים בעולם שאינם למטרות רווח.. GLOBAL JOURNALהוא ארגון שבסיסיו בז'נבה ובניו יורק. הגדרתו לארגונים הלא ממשלתיים המובילים כוללת ארגונים הפועלים ברמה המקומית, הלאומית או הבינלאומית. השנה נבחן מאגר של כ -450 ארגונים לא ממשלתיים שמתוכו ונבחרו הארגונים על בסיס שלושה קריטריונים עיקריים: השפעה, חדשנות וקיימות. הרשימה של 2013 כוללת ארגונים מ -27 מדינות, הפועלים במגוון רחב של מגזרים. ידידי כדור הארץ המזה"ת קיבל את הדירוג הגבוה ביותר של ארגונים לא ממשלתיים שבסיסם במזרח התיכון.

פרס קרן הר ציון, 2011
קרן הר ציון יושבת במכון למחקר יהודי נוצרי (IJCF) באוניברסיטה של לוצרן בשווייץ, ומעניקה את פרס הר ציון כל שנתיים לאנשים מהדת היהודית, המוסלמית או הנוצרית, שתרמו באופן משמעותי לדיאלוג יהודי-נוצרי או להבנה בין שלוש הדתות המונותיאיסטיות בישראל. לקריאה נוספת: נאומו של ראש מנזר Dormition בירושלים, גרגורי קולינס, שנישא בטקס קבלת הפרס ...

אות המנהיגות, 2011
בכל שנה, הוועדה הבינלאומית לפיתוח (IDC) של האגודה ליישוב סכסוכים (ACR) מכירה בעבודה או בפרויקטים יוצאי דופן המקדמים פתרון סכסוכים ברחבי העולם. הפרס נועד לחגוג את המנהיגות בשטח ולהסב את תשומת לב לחשיבותו של פתרון סכסוכים ביצירת דמוקרטיות וכלכלות חזקות יותר.

פרס "אריסטוטל אונסיס להגנת הסביבה", 2010
ידידי כדור הארץ המזה''ת הנו הארגון הראשון שזכה בפרס אונסיס להגנת הסביבה. הפרס מוענק לאישים או לארגונים מדי שנתיים עבור "תרומתם הניכרת להגנה ולשיפור הסביבה, כולל שימוש בר-קיימא באנרגיה".  מידע נוסף בפרסום התקשורתי...

פרס "אירו-מד" לדיאלוג לשנת 2010
נערך בנושא "דיאלוג בין-תרבותי לקיום אקולוגי". הפרס מוענק ונבחר על ידי חברים בקרן ע''ש אנה לינדט, הכוללת 3000 ארגונים חברתיים ב- 43 ארצות החברות באיחוד הים התיכון. ניתן לבקר באתר למידע נוסף...

אות הגלובוס הירוק לשנת 2010
פרויקט" מים ושכנות טובה" של ידידי כדור הארץ המזרח התיכון קיבל את אות הגלובוס הירוק לפרויקט החינוך הסביבתי המוצלח ביותר. "חיים וסביבה", ארגון הגג של הארגונים לאיכות הסביבה בישראל, מעניק את "הגלובוס הירוק - האוסקר הסביבתי" לפעילים, קבוצות וחברות הפועלים למען הסביבה בישראל.

פרס סקול לשנת 2009
ידידי כדור הארץ המזרח התיכון זכה בפרס סקול בשנת 2009. פרסי סקול ליזמות חברתית מוענקים על ידי קרן סקול להוקרה עבור גישות חדשניות ובנות קיימא לפתרון הבעיות העולמיות הדחופות ביותר. לפרטים נוספים ניתן להיכנס לקישור.

השבועון "טיים" 2008
השבועון "טיים" בחר בשלושת מנהלי ידידי כדור הארץ המזה"ת כגיבורי איכות הסביבה, לצד מנהיגים ידועי-שם, יזמים ומדענים בתחום הסביבה. לפרטים נוספים לחצו על הקישור.

פרס "סיד" לשנת 2008
ידידי כדור הארץ המזה''ת נבחר לקבל את פרס "סיד עבור המיזם "נהר הירדן - פארק השלום". לפרטים נוספים, היכנסו לקישור.